NBA: Oklahoma City Thunder wygrała pierwszy finałowy mecz z Miami Heat

Oklahoma City Thunder pokonała 105:94 Miami Heat w pierwszym finałowym meczu ligi NBA. Bohaterem spotkania został Kevin Durant, który zdobył 36 punktów z czego 17 w ostatniej kwarcie. Z dobrej strony pokazał się również Russell Westbrook notując 27 "oczek" i 11 asyst. W ekipie gości niemal jak zawsze najlepszy był LeBron James - 30 punktów, 8 zbiórek i 4 asysty.
Pierwsze trzy kwarty były dość wyrównane i obie ekipy wychodziły na ostatnią odsłonę niemal przy remisowym wyniku. W czwartej partii zdecydowanie lepsi okazali się gospodarze, który wygrali dziesięcioma punktami i mogli cieszyć się z pierwszej wygranej.

NBA: Oklahoma City Thunder wygrała pierwszy finałowy mecz z Miami Heat NBA: Oklahoma City Thunder wygrała pierwszy finałowy mecz z Miami Heat

Thunder: K.Durant 36 (4x3, 8 zb., 4 as.), R.Westbrook 27 (11 as., 8 zb.), S.Ibaka 10, T.Sefolosha 9, K.Perkins 4 - N.Collison 8 (10 zb.), D.Fisher 6, J.Harden 5, D.Cook 0
Heat: L.James 30 (9 zb., 4 as., 4 prz.), D.Wade 19 (8 as.), S.Battier 17 (4x3), M.Chalmers 12 (6 as.), U.Haslem 4 (11 zb.) - C.Bosh 10, M.Miller 2, J.Anthony 0