Sport   »   Koszykówka   »   NBA: Orlando Magic lepsi od Boston Celtics

NBA: Orlando Magic lepsi od Boston Celtics

2009.11.21//  S. Kozak
Wczorajsze rozgrywki NBA obfitowały w ciekawe wydarzenia. Dziesięć pojedynków, z których najważniejszy między Orlando Magic a Boston Celtics zakończył się zwycięstwem drużyny Marcina Gortata 83:78.
Najlepszy w meczu między Orlando Magic a Boston Celtics okazał się Vince Carter, zdobywając 26 punktów, 6 asyst i zbiórek. Marcin Gortat pojawił się na boisku na 11 minut i wypadł bardzo dobrze uzyskując 4 punkty, 3 zbiórki i 1 blok. Cały zespół Magic był szybki i skuteczny co odzwierciedla wynik 83:78.
NBA 20.11.2009
NBA 20.11.2009 NBA 20.11.2009

W starciu Cleveland Cavaliers z Indiana Pacers gracze z Cleveland odnieśli kolejne zwycięstwo tym razem 105:95. Na słowa uznania zasłużył w tym meczu lider zwycięzców LeBron James, który zdobył 40 punktów, 9 zbiórek, 1 blok i 7 asyst.

Memphis Grizzlies pokonali Philadelphia 76ers 102:97. Louis Williams z przegranego zespołu odniósł za to swój nowy rekord zdobywając 31 punktów.

Świetne spotkanie obserwowali widzowie w Toronto. Ich drużyna Raptors zmierzyła się z Miami Heat. Po pierwszej połowie gospodarze prowadzili 20 punktami ale trzecia i czwarta kwarta przyniosła ożywienie gości, którzy zmniejszyli dystans do 1 punktu. Raptorsi jednak nie pozwolili wyrwać sobie zwycięstwa z rąk i doprowadzili do wyniku 120:113.

Houston Rockets przegrali z Atlanta Hawks jedynie 2 punktami 103:105, które w ostatniej sekundzie meczu zdobył, poprawiając rzut kolegi Jose Smith. Gracze z Atlanty odnotowali siódme zwycięstwo pod rząd.

Oklahoma City Thunder zmierzyła się z Washington Wizards ogrywając ich 127:108. Debiutujący w rozgrywkach James Harden rozegrał bardzo dobry mecz zdobywając dla Thunder 25 punktów i ustanawiając w ten sposób swój najlepszy wynik w zawodowych rozgrywkach.

O dwa punkty 104:102 przegrali również Sacramento Kings w meczu z Dallas Mavericks. Tutaj z dobrej strony pokazał się debiutant Tyreke Evans z Sacramento, który w czasie 44 minut gry zdobył 29 punktów, 10 asyst, 7 zbiórek i 1 blok.

Brandon Jennings, kolejny debiutant wczorajszego wieczoru, okazał się najlepszym strzelcem w potyczce Milwaukee Bucks z Charlotte Bobcats. Jego drużyna wygrała 98:88.

W pozostałych rozgrywkach Golden State Warriors pokonało Portland Trawl Blazers 108:94, a mecz Los Angeles Clippers z Denver Nuggets zakończył się wygraną koszykarzy z Los Angeles 106:99.