Sport   »   Koszykówka   »   NBA: Miami Heat wygrała z Oklahoma City Thunder

NBA: Miami Heat wygrała z Oklahoma City Thunder

2012.06.15//  P. Rączka
Wysokie zwycięstwo w pierwszej kwarcie pozwoliło drużynie Miami Heat odnieść wyjazdowe zwycięstwo 100:96 nad Oklahoma City Thunder i wyrównać stan finałowej rywalizacji do wyniku 1-1. Goście ani przez sekundę nie musieli gonić wyniku, będąc cały czas na prowadzeniu. Najskuteczniejszymi zawodnikami na parkiecie byli LeBron James i Kevin Durant - obaj trafili dla swojego zespołu po 32 punkty.
Początek w wykonaniu gospodarzy był katastrofalny, przegrywali 2:18. - To rozstrzygnęło o wyniku. Nie możemy zaczynać od takiego wyniku - powiedział Durant, który zdobył tylko 6 punktów do przerwy. Teraz rywalizacja przenosi się do Miami, gdzie zostaną rozegrane trzy kolejne mecze. Finały NBA toczą się w formacie 2-3-2, a nie 2-2-1-1-1.

Thunder: K.Durant 32 (4x3), R.Westbrook 27 (8 zb., 7 as.), S.Ibaka 7 (5 blk), K.Perkins 4 (8 zb.), T.Sefolosha 3 - J.Harden 21, D.Fisher 2, N.Collison 0
Heat: L.James 32 (8 zb., 5 as.), D.Wade 24 (6 zb., 5 as.), S.Battier 17 (5x3), C.Bosh 16 (15 zb.), M.Chalmers 3 (3 prz.) - U.Haslem 2, N.Cole 2, J.Jones 2, M.Miller 2