Lech Poznań awansował do III rundzy el. Ligi Europy

Piłkarze Lecha Poznań pokonali 1:0 Chazarem Lenkoran w rewanżowym meczu drugiej rundy eliminacji Ligi Europy. Zdobywcy Pucharu Polski w pierwszym spotkaniu zremisowali 1:1, dlatego dziś musieli grać tylko i wyłącznie o zwycięstwo. Od pierwszych minut najbardziej wyróżniającym się piłkarzem był Aleksandyr Tonew. Bułgar swoją dobrą grę zdołał udokumentować już po kwadransie gry, wpisując się na listę strzelców.

Lech Poznań awansował do III rundzy el. Ligi Europy Lech Poznań awansował do III rundzy el. Ligi Europy

Rywale jako, że mieli problemy z przedostaniem się pod bramkę, skupiali się głównie na uderzeniach z dystansu. Lech grał spokojnie i szukał swojej kolejnej okazji, aby podwyższyć rezulatat. Niestety zabrakło skuteczności, przez co nerwowa gra była do ostatnich minut. Khazar na pięć minut przed końcem miał dogodną sytuacje na wyrównanie i doprowadzenie do dogrywki, lecz na szczęście strzał Brene zablokował jeden z obrońców.

Lech: Jasmin Burić - Hubert Wołąkiewicz, Manuel Arboleda, Marcin Kamiński, Luis Henriquez - Mateusz Możdżeń, Łukasz Trałka (90. Ivan Djurdjević), Rafał Murawski, Aleksandar Tonev - Vojo Ubiparip (63. Gergo Lovrencsics), Bartosz Ślusarski (87. Bartosz Bereszyński)
Khazar: Kamran Agajew - Eder Bonfim, Adrian Scarlatache, Elnur Allahwerdijew, Radomir Todorow (80. Ricardo Gomes) - Sadio Tounkara (65. Randall Brenes), Roberto Alviż, Rusłan Abiszow, Adrian Pit - Rahid Amirgulijew, Branimir Subasić