2010.08.27// D. Pęgiel
Po wczorajszym awansie do fazy grupowej Ligi Europejskiej, dziś o godzinie 13. Lech Poznań dowie się z kim przyjdzie mu rywalizować w najbliższym etapie rozgrywek. „Kolejorz” trafił do czwartego koszyka – najsłabszego, dlatego rywale poznaniaków będą teoretycznie lepszymi.
Zespoły, z którymi Lech na pewno nie zagra:- Aris Saloniki (Grecja)- wyeliminował Austrię Wiedeń
- Rapid Wiedeń (Austria) - wyeliminował Aston Villę
- Karpaty Lwów (Ukraina) - wyeliminowały Galatasaray Stambuł
- Young Boys Berno (Szwajcaria) - z Ligi Mistrzów, gdzie przegrało z Tottenham Hotspur
- FC Utrecht (Holandia) - wyeliminował Celtic Glasgow
- AA La Gantoise (Belgia) - wyeliminowało Feyenoord Rotterdam
- Lausanne Sports (Szwajcaria)
- Sheriff Tyraspol (Mołdawia) - z Ligi Mistrzów, gdzie przegrał z FC Basel
- VSC Debrecen (Węgry) - wyeliminował Litex Łowecz
- Hajduk Split (Chorwacja) - wyeliminował Unirea Urziuceni
W fazie grupowej LE...
...Lech może trafić na...
...Liverpool...
Z kim poznaniacy mogą zagrać:Koszyk nr 1:- FC Liverpool (Anglia) - wyeliminował Trabzonspor NK
- FC Sevilla (Hiszpania) - z Ligi Mistrzów, gdzie przegrała ze Sportingiem Braga
- FC Porto (Portugalia) -wyeliminowało RC Genk
- Villarreal CF (Hiszpania) - wyeliminował Dniepr Mohylew
- CSKA Moskwa (Rosja) - wyeliminowało Anorthosis Famagusta
- PSV Eindhoven (Holandia) - wyeliminowało Sibir Nowosybirsk
- Atletico Madryt (Hiszpania) - obrońca trofeum
- Zenit St. Petersburg (Rosja) - z Ligi Mistrzów, gdzie przegrał z AJ Auxerre
- Juventus Turyn (Włochy) - wyeliminował Sturm Graz
- Sporting Lizbona (Portugalia) - wyeliminował Brondby IF
- VfB Stuttgart (Niemcy) - wyeliminował Slovan Bratysława
- AZ Alkmaar (Holandia) - wyeliminował Aktobe Lento
...Juventus...
...i City
Koszyk nr 2:- Steaua Bukareszt (Rumunia) - wyeliminowała Grasshopper Zurich
- OSC Lille (Francja) - wyeliminowało FC Vaslui
- Dynamo Kijów (Ukraina) - z Ligi Mistrzów, gdzie przegrało z Ajaxem Amsterdam
- Anderlecht Bruksela (Belgia) - z Ligi Mistrzów, gdzie przegrał z Partizanem Belgrad
- Bayer Leverkusen (Niemcy) - wyeliminował Tawriję Symferpol
- Paris St. Germain (Francja) - wyeliminował Maccabi Tel Awiw
- Club Brugge (Belgia) - wyeliminował Dinamo Mińsk
- US Palermo (Włochy) - wyeliminowało Maribor Branik
- Getafe CF (Hiszpania) - wyeliminowało APOEL Nikozja
- Besiktas Stambuł (Turcja) - wyeliminował HJK Helsinki
- Manchester City (Anglia) - wyeliminował FC Timisoara
- Sampdoria Genua (Włochy) - Ligi Mistrzów, gdzie przegrała z Werderem Brema
Koszyk nr 3:- Sparta Praga (Czechy) - z Ligi Mistrzów, gdzie przegrała z MSK Zilina
- AEK Ateny (Grecja) - wyeliminował Dundee United
- Metallist Charków (Ukraina) - wyeliminował Omonię Nikozja
- Lewski Sofia (Bułgaria) - wyeliminował AIK Sztokholm
- Rosenborg Trondheim (Norwegia) - wyeliminował
- FC Salzburg (Austria) - z Ligi Mistrzów, gdzie przegrał z Hapoelem Tel Awiw
- CSKA Sofia (Bułgaria) - wyeliminowało TNS Llansantffraid
- OB Odense (Dania) - wyeliminowało FC Motherwell
- SSC Napoli (Włochy) - wyeliminowało Elfsborg Boras
- Borussia Dortmund (Niemcy) - wyeliminowała Karabach Agdam
- Dinamo Zagrzeb (Chorwacja) - wyeliminowało Gyor ETO
- BATE Borysow (Białorus) - wyeliminowało Maritimo Funchal