Liga Europejska. Lech Poznań zremisował z Juventusem w Turynie!

2010.09.16//  D. Pęgiel
W pierwszej kolejce Ligi Europejskiej Lech Poznań zmierzył się z Juventusem Turyn. Zdecydowanym faworytem meczu była włoska drużyna, znajdująca się obecnie w fazie przebudowy. Mimo to, zawodnicy poznańskiego zespołu zapowiadali, że tanio skóry nie sprzedadzą. I tak też się stało.
Lechici rozpoczęli mecz bez zbędnej bojaźliwości, w pierwszych minutach próbując kilka raz gry z kontry. Jedna z takich akcji dała poznaniakom w 14. minucie rzut karny po faulu Felipe Melo na Sławomirze Peszko. Jedenastkę na gola zamienił Artjoms Rudnevs.
Liga Europejska. Lech Poznań zremisował z Juventusem w Turynie! Juventus Turyn
Liga Europejska. Lech Poznań zremisował z Juventusem w Turynie! 3:3
Liga Europejska. Lech Poznań zremisował z Juventusem w Turynie! Lech Poznań

Bramka dodała zawodnikom Lecha jeszcze większej pewności siebie. Piłkarze z Polski grali agresywnie i skutecznie, co przyniosło efekt w 30. minucie meczu. Olbrzymie zamieszanie w polu karnym Juventusu wykorzystał strzelec pierwszej bramki i zdobył drugiego gola dla ekipy z Poznania.
Gdy wydawało się, że wynikiem 2:0 zakończy się pierwsza połowa - w doliczonym czasie gry, po błędzie Arboledy, Chiellini zdołał strzelić kontaktową bramkę
Drugą połowa rozpoczęła się od spokojnych ataków Juventusu, który już w 50. minucie - po dobrym dośrodkowani Del Piero i błędzie Kotorowskiego - wyrównał za sprawą Chielliniego.
Kolejne minuty to coraz bardziej widoczna przewaga turyńczyków, którzy konsekwentnie dążyli do zwycięstwa w tym meczu. Niesłabnące ataki Juventusu przynoszą efekt 68. minucie – trzecią bramkę dla Juve pięknym strzałem zdobył Del Piero.
Końcówka spotkania to pewna gra Juventusu i desperacka obrona Lecha. Wszystko wskazywało na to, że Włosi dotrwają do końca z wynikiem 3:2. Ich plany zniweczył strzelec dwóch pierwszych bramek dla Lecha. Rudnevs doskonałym strzałem pokonał brmkarza włoskiej ekipy i zapewnił swojej drużynie niespodziewany remis!