Liga Europejska: Lech Poznań awnasował do II rundy eliminacji

2012.07.12//  P. Rączka
Lech Poznań zremisował 1:1 z Żetysu Tałdykorgan w rewanżowym meczu I rundy eliminacyjnej Ligi Europejskiej. Wynik ten oznacza, że Kolejorz awansował do kolejnej fazy rozgrywek, bowiem w pierwszym spotkaniu na własnym stadionie pokonał 2:0 rywala z Kazachstanu. Zespół Mariusza Rumiaka wyszedł na prowadzenie w 13. minucie po golu Bartosza Ślusarskiego. Gospodarze zdołali jeszcze w pierwszej połowie zdobyć bramkę wyrównującą, a autorem trafienia był Serikżan Mużykow.

Po zmianie stron niewiele się działo na murawie, rywalizacja była niejako już rozstrzygnięta, a bieganie przy ponad 30 stopniach Celsjusza nie rajcowało żadnej drużyny. W kolejnej rundzie Lech zmierzy się z Chazarem Lenkoran. Pierwszy mecz zostanie rozegrany 19 lipca w Azerbejdżanie.