Borussia Dortmund mistrzem Niemiec! Moenchengladbach pokonane

Po niedawnym zwycięstwie nad Bayernem Monachium i Schalke 04 Gelsenkirchen, tym razem piłkarze Borussii Dortmund pokonali 2:0 Borussię Moenchengladbach i przypieczętowali zdobycie drugiego z rzędu, a ósmego w historii tytułu mistrza Bundesligi! Duży udział w tym sukcesie miało trzech polskich piłkarzy: Robert Lewandowski, Kuba Błaszczykowski i Łukasz Piszczek, którzy przez cały sezon prezentowali wysoką i równą formę.
Duma Westfalii dominowała w tym meczu od pierwszych minut, a pierwszą bramkę zdobyła w 24. minucie. Schmelzer dośrodkowywał z rzutu wolnego, a Perisić strzałem głową umieścił piłę w siatce. Podopieczni Juergena Kloppa ciągle mieli przewagę i ciągle kreowali groźne sytuacje. Po upływie godziny gry padła druga bramka dla BVB - Lewandowski zagrywał do Kagawy, a Japończyk bez trudu skierował piłkę do siatki. Radość z mistrzostwa po końcowym gwizdku, nie miała końca.

Borussia Dortmund mistrzem Niemiec! Moenchengladbach pokonane Borussia Dortmund mistrzem Niemiec! Moenchengladbach pokonane