Sport   »   Piłka nożna   »   Bundesliga: Monchengladbach zatrzymała Dortmund

Bundesliga: Monchengladbach zatrzymała Dortmund

2013.02.25//  P. Rączka
Borussia Dortmund zremisowała 1:1 na wyjeździe z Borussią Moenchengladbach w meczu 23. kolejki Bundesligi. Mistrzowie Niemiec grali bez zawieszonego za kartki Roberta Lewandowskiego oraz kontuzjowanego Kuby Błaszczykowskiego. Po tej stracie punktów podopieczni Juergena Kloppa tracą już do prowadzącego w tabeli Bayernu Monachium 17 punktów. Mecz od pierwszych minut był bardzo szybki, a obie drużyny grały otwarty futbol.
Goście wyszli na prowadzenie w 30. minucie, po tym jak rzut karny wykorzystał Goetze, który chwilę wcześniej był faulowany przez bramkarza. Wicelider tabeli chciał jeszcze przed przerwą rozstrzygać wynik spotkania, ale nie udało się zdobyć szybko drugiej bramki. Gospodarze zdołali wyrównać zaraz po godzinie gry, a jeden z nielicznych wypadów zakończył się golem Younesa.