2011.11.05//  P. Rączka
W mecz 12. kolejki Bundesligi piłkarze Borussii Dortmund rozgromili u siebie VfL Wolfsburg aż 5:1. Od pierwszych minut na murawie pojawili się Łukasz Piszczek i Robert Lewandowski. Kuba Błaszczykowski przesiedział całe spotkanie na ławce rezerwowych. Obaj reprezentanci Polski pokazali się z dobrej strony. W 12. minucie wynik otworzył Gotze po podaniu Shinjiego Kagawy. Tuż przed przerwą Japończyk sam wpisał się na listę strzelców, a podawał mu Robert Lewandowski.
Po upływie godziny gry kontaktową bramkę zdobył Aleksander Hleb, lecz nie minęła minuta, a Sven Bender wyprowadził swoją drużynę znów na dwubramkową zaliczkę. Asystę przy bramce zaliczył Łukasz Piszczek. Pięć minut później czwartą bramkę dla Borussii Dortmund zdobył Robert Lewandowski. Na dziesięć minut przed końcem wynik ustalił ten, który rozpoczął wielkie strzelanie dla mistrzów Niemiec – Super Mario, a drugą asystę w meczu miał Piszczek.