Wimbledon: Kubot i Knowles za burtą turnieju

Łukasz Kubot i Bahamczyk - Mark Knowles przegrali w pojedynku z Australijczykiem – Chris’em Guccione i Kanadyjczykiem – Adil’em Shamasdin’em w wymiarze 6:1, 6:7 (5-7), 4:6. Spotkanie odbyło się w ramach pierwszej rundy wielkoszlemowego turnieju w Wimbledonie.

Łukasz Kubot Łukasz Kubot

Spotkanie rozpoczęło się już w czwartek, ale rywalizacja nie mogła zostać zakończona z powodu obfitych opadów deszczu. Mecz przerwano przy stanie 6:1, 6:7 (5-7). Pojedynek udało się dokończyć dopiero dzisiaj.

W pierwszym secie Kubot i Knowles dosłownie zmietli rywali z kortu. Drugi set był już bardziej wyrównany, tak więc ostatecznie o jego losach musiał zadecydować tie - break. W tej fazie zmagań większą skutecznością wykazali się Guccione i Shamasdin.

W trzeciej partii zdecydowaną przewagę uzyskali Guccione i Shamasdin. Kubot i Knowles nie potrafili dostosować się do tempa narzuconego przez rywali, przez co popełnili wiele niewymuszonych błędów. Australijczyk i Kanadyjczyk grali równo i konsekwentnie zdobywali punkty, co pozwoliło im zapisać triumf w tym spotkaniu na swoje konto.