Sport   »   Tenis   »   Wimbledon: Kubot wyeliminował Monfilsa

Wimbledon: Kubot wyeliminował Monfilsa

2011.06.25//  J. Knop
Łukasz Kubot zwyciężył w pojedynku z Francuzem – Gael’em Monfils’em w wymiarze 6:3, 3:6, 6:3, 6:3. Spotkanie odbyło się w ramach trzeciej rundy rozgrywek wielkoszlemowego turnieju w Wimbledonie. Pula nagród zawód opiewa na 14,6 mln funtów.

Spotkanie pomiędzy Kubotem a Monfils’em rozpoczęło się już w piątek, lecz nie mogło zostać zakończone, gdyż w rozgrywkach przeszkadzały opady deszczu. Mecz został przerwany przy stanie 6:3, 3:6, 3:3 i 40-40. Po wznowieniu zmagań Kubot błyskawicznie zapisał trzeciego seta na swoje konto.
Łukasz Kubot
Łukasz Kubot Łukasz Kubot

Kubot od początku meczu prezentował się fenomenalnie. Polak przeważał nad Monfils’em w każdym aspekcie tenisowego rzemiosła. Francuz popełniał sporo niewymuszonych błędów i miał wyraźny problem z tym, by dostosować się do tempa narzuconego przez przeciwnika.

Dopiero w czwartym secie gra nieco się wyrównała. Monfils poprawił swoje podanie i w końcu zaczął zdobywać punkty. Kubot jednak nie oddał inicjatywy i bez większych problemów wyszedł na prowadzenie w stosunku 5:2. Ostatecznie wspaniała postawa Polaka pozwoliła mu święcić triumf w tym meczu. Kolejnym rywalem dwudziestoośmiolatka będzie Hiszpan - Feliciano Lopez.