T-Mobile Ekstraklasa: Wisła Kraków pokonała Widzew, Śląsk wygrał z Górnikiem

Mistrzowie Polski w swoim inauguracyjnym meczu rundy wiosennej pokonali 1:0 Widzew Łódź. Zwycięską bramkę zdobył w 33. minucie spotkania Cwetan Genkow, wykorzystując błąd obrońców gości, którzy liczyli na to, że do wysoko lecącej piłki wyjdzie ich bramkarz. Wisła nie potrafiła sobie stworzyć wielu okazji na zdobycie gola, a jakby tego było mało, przez większą część rywalizacji lepiej spisywał się Widzew.
Bardzo dobre spotkanie rozegrali skrzydłowi Białej Gwiazdy – Iliev i Małecki. Obaj swoją grą starali się rozruszać akcje ofensywne, które i tak w ostatniej fazie nic nie przynosiły.

T-Mobile Ekstraklasa: Wisła Kraków pokonała Widzew, Śląsk wygrał z Górnikiem T-Mobile Ekstraklasa: Wisła Kraków pokonała Widzew, Śląsk wygrał z Górnikiem

Tak jak można było się tego spodziewać swoje spotkanie wygrał również Śląsk Wrocław, który pokonał 2:0 w wyjazdowym meczu Górnik Zabrze. Liderzy T-Mobile Ekstraklasy ani na chwilę nie pozostawili cienie złudzeń rywalom na to, kto zdobędzie w tej rywalizacji trzy punkty. Ofensywna gra wicemistrzów Polski wyglądała imponująco, a skutek przeniosła już w 37. minucie - na listę strzelców wpisał się Piotr Celeban. Wynik ustalił na pięć minut przed końcem Waldemar Sobota popisując się fantastycznym strzałem, po którym piłka najpierw trafiła w poprzeczkę, następnie w słupek i wpadła do bramki.