2011.10.15//  P. Rączka
W najciekawszym wczorajszym spotkaniu mistrz Polski pokonał 3:1 Jagiellonie Białystok. Mecz nie układał się po myśli gospodarzy, a o ich zwycięstwie zdecydowało ostatnie dziesięć minut rywalizacji. W pierwszej połowie obie drużyny miały po dwie dobre "setki", lecz żaden z zespołów nie potrafił tego wykorzystać. Dopiero w 57. minucie wynik otworzył Jan Pawłowski, który po dobrym podaniu ograł Jaliensa i umieścił piłkę w bramce. Robert Maaskant wpuścił na boisko drugiego napastnika i gra Wiślaków wyglądała już zupełnie inaczej.
W 80. minucie padło wyrównanie. Piłkę z rzutu rożnego wrzucał Garguła, ta padła pod nogi Bitona, który chcąc ją przyjmować.. oddał "strzał". Tomasz Ptak nie miał szans na interwencje, gdyż faulowany był przez Kew Jaliensa – sędzia niestety tego nie widział. Wisła złapała wiatr w żagle i na trzy minuty przed końcem meczu wyszła na prowadzenie, po golu Cwetana Genkowa, który pojawił się na boisku po raz pierwszy od kilku tygodni. Nie minęła minuta, a wynik ustalił Kirm precyzyjnym strzałem zza pola karnego.

Śląsk Wrocław choć miał odnieść łatwe i przekonujące zwycięstwo, to jednak musiał przełknąć gorycz porażki, przegrywając 3:0 w Bełchatowie. Wszystko zweryfikowało jak zawsze boisko. Gospodarze wyszli na prowadzenie w 6. minucie meczu, a autorem bramki był Paweł Buzała, który wykorzystał dobre podanie Kamila Kosowskiego. Ten sam zawodnik podwyższył rezultat w 22. minucie, tyle tylko, że gol nie powinien zostać uznany, gdyż zawodnik znajdował się na pozycji spalonej. Wynik w 65. minucie wynik ustalił Miroslaw Bozok. - Absolutnie zasłużone zwycięstwo Bełchatowa. Zagraliśmy zdecydowanie najsłabszy mecz w każdej formacji. W zasadzie nie mogę wymienić zawodnika, z którego byłbym zadowolony. - te słowa Oresta Lenczyka najlepiej podsumowują to, jak grał w tym meczu Śląsk.

Spore kontrowersje wzbudził wynik w Warszawie, gdzie Polonia zremisowała 1:1 z Górnikiem Zabrze. Wszystko przez bramkę jaką zdobyli goście w ostatnich minutach meczu. Prejuce Nakoulma po otrzymaniu podania przyjmował piłkę ręką, sędzia tego nie dostrzegł, a sam zawodnik umieścił piłkę w siatce, dając swojej drużynie jeden punkt. Czarne Koszule były zdecydowanie lepszą drużyną, choć gola zdobyli tylko z jedenastki jaką podyktował arbiter za faul na Trałce. Bądź co bądź, nawet z "wapna" gracze Polonii mieli ciężko trafić, bo strzał obronił Skorupski, jednak wobec dobitki bez bezradny.