T-Mobile Ekstraklasa: Lech Poznań pokonał Koronę Kielce, Podbeskidzie lepsze od Cracovii

Piątkowe mecze ligi polskiej sprzyjały gospodarzą, którzy odnieśli skromne, lecz cenne zwycięstwa. W hitowym spotkaniu Lech Poznań pokonał 1:0 Koronę Kielce, dla której była to pierwsza porażka w tym sezonie. Decydującą bramkę o zwycięstwie zdobył w 64. minucie mecz Grzegorz Wojtkowiak, który najwyżej wyskoczył w polu karnym, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Semira Stilića. Z początku pierwszej połowy lepiej prezentował się Lech, lecz pod koniec podopieczni Leszka Ojrzyńskiego stworzyli sobie kilka sytuacji. W drugiej połowie po stracie bramki Kolejorz kontrolował przebieg meczu i wywalczył trzy punkty.

T-Mobile Ekstraklasa: Lech Poznań pokonał Koronę Kielce, Podbeskidzie lepsze od Cracovii T-Mobile Ekstraklasa: Lech Poznań pokonał Koronę Kielce, Podbeskidzie lepsze od Cracovii

Niezwykle ważne zwycięstwo odnieśli piłkarze Podbeskidzia Bielsko-Biała, którzy pokonali 1:0 Cracovię Kraków. Jedyny gol w tym meczu padł w 67. minucie, a zdobył go Sylwester Patejuk z rzutu karnego. 29-letni napastnik, który w tym sezonie debiutuje na najwyższym szczeblu rozgrywek, polował już na swoją kolejną bramkę w T-Mobile Ekstraklasie od pierwszej połowy. "Góralowi" brakowało jednak szczęścia lub bardzo dobrze w bramce Cracovii spisywał się Wojciech Kaczmarek. Pasy starały się wyrównać wynik, jednak ataki w takim wykonaniu jakie zaproponowała Cracovia, nie mogły jej przynieść powodzenia.