Roland Garros: Rafael Nadal pierwszym finalistą

W pierwszym meczu półfinałowym wielkoszlemowego turnieju Roland Garros, Rafael Nadal pokonał 6:2, 6:2, 6:1 Davida Ferrera i awansował po raz siódmy do finału tej imprezy. Hiszpan zagra teraz z lepszym z pary Novak Djoković - Roger Federer. Pojedynek trwał zaledwie godzinę i 45 minut. Rozstawiony z numerem drugim Nadal grał już sześć razy w finale Franch Open - sześć razy w nim także triumfował.

Roland Garros: Rafael Nadal pierwszym finalistą Roland Garros: Rafael Nadal pierwszym finalistą

Hiszpan dotarł do finału bez straty seta, co tym bardziej zapowiada ciekawy pojedynek z Serbem lub ze Szwajcarem. Nadalowi nie przeszkodziła także 45-minutowa przerwa spowodowana opadami deszczu. Sześciokrotny mistrz kortów Rolanda Garrosa po powrocie prezentował się jeszcze lepiej i spokojnie punktował rywala.