Sport   »   Tenis   »   Rafael Nadal wygrał po raz siódmy Roland Garros

Rafael Nadal wygrał po raz siódmy Roland Garros

2012.06.10//  P. Rączka
Rafael Nadal wygrał turniej wielkoszlemowy na kortach ziemnych im. Rolanda Garross. Hiszpan pokonał w finale 6:4, 6:3, 2:6, 7:5 aktualnego lidera rankingu ATP World Tour Novaka Djokovicia. Spotkanie rozpoczęło się w niedziele, jednak ze względu na złe warunki atmosferyczne - opady deszczu, zostało ostatecznie przełożone na dzisiejszy dzień. W poniedziałek tenisiści zaczynali grę od czwartego seta - 2:1 na korzyść serbskiego tenisisty.
Był to siódmy triumf Nadala, który dzisiejszą rywalizację w czwartym secie zakończył wynikiem 7:5 na swoją korzyść. Djoković utrzymał prowadzenie w rankingu ATP World Tour, lecz jego przewaga nad Hiszpanem zmalała do 940 punktów. Dla Rafela był to jubileuszowy 50 wygrany turniej w grze pojedynczej mężczyzn.