Sport   »   Tenis   »   Roland Garros: Nadal odprawił Murray'a

Roland Garros: Nadal odprawił Murray'a

2011.06.03//  J. Knop
Rafael Nadal wygrał w pojedynku ze Szkotem – Andy’m Murray’em w stosunku 6:4, 7:5, 6:4. Spotkanie odbyło się w ramach rozgrywek półfinału wielkoszlemowego turnieju im. Rolanda Garrosa. Pula nagród zawodów opiewa na 17,052 mln euro.

Początek spotkania ułożył się po myśli Nadala. Hiszpan bezlitośnie wykorzystywał każdy błąd Murray’a, co pozwoliło mu dość szybko wyjść na prowadzenie w stosunku 5:1. Szkot nie składał jednak broni i narzucił rywalowi swoje tempo gry. Kapitalna determinacja pozwoliła Murray’owi odrobić stratę i doprowadzić do wyniku 5:4. Ostatecznie jednak Nadal wrócił na właściwy tor gry i zapisał seta na swoje konto.
Rafael Nadal
Rafael Nadal Rafael Nadal

Druga partia była niezwykle zacięta. Obaj zawodnicy konsekwentnie zdobywali punkty, ale popełniali również sporo niewymuszonych błędów. Ostatecznie większą odpornością psychiczną popisał się Hiszpan, który zakończył seta na swoją korzyść. Murray robił co mógł, by sprostać rywalowi, lecz jego starania nie przynosiły upragnionego rezultatu.

W trzecim secie Nadal dość szybko uzyskał przewagę w stosunku 3:1. Murray w dalszym ciągu popełniał sporo błędów, które nie ułatwiały mu rywalizacji. Hiszpan bezlitośnie karcił Szkota przy każdej okazji. Zdeterminowany Murray zdołał jednak doprowadzić do stanu 5:4. Podrażniony lider światowego rankingu tenisistów nie dał już jednak odebrać sobie inicjatywy i mógł cieszyć się z końcowego triumfu w tym spotkaniu.