Puchar Gampera: FC Barcelona zdemolowała SSC Napoli

FC Barcelona zdemolowała SSC Napoli 5:0 w spotkaniu o Puchar Gampera. Pierwszą bramkę dla katalońskiej ekipy zdobył Cesc Fabregas, który przybył w letnim oknie transferowym z Arsenalu Londyn.
Pomocnik FC Barcelony otworzył wynik meczu o Puchar Joana Gampera, założyciela klubu ze stolicy Katalonii, w 26. minucie, wykorzystując idealne podanie Adriano. Pięć minut później było już 2:0 po trafieniu Seydou Keity, któremu asystował Andres Iniesta. Po przerwie dał o sobie znać Lionel Messi. Argentyńczyk najpierw asystował przy golu Pedro w 62. Minucie, a po chwili sam dwukrotnie wpisał się na listę strzelców.

Cesc Fabregas Cesc Fabregas

Duma Katalonii pewnie i zasłużenie pokonała włoskiego rywala. Przewaga podopiecznych Josepa Guardioli nie podlegała żadnej dyskusji - przez około 70% czasu gry utrzymywali się przy piłce. Jeśli taką formę kataloński zespół zaprezentuje w piątek w Monako, to o wyniku Superpucharu Europy może być spokojny.