Liga Mistrzów: Szachtar przegrał z Barceloną, Manchester pokonał Chelsea

2011.04.12//  D. Pęgiel
Szachtar Donieck przegrał na własnym stadionie z FC Barceloną 0:1 we wtorkowym spotkaniu rewanżowym ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Do kolejnej fazy awansowali Katalończycy, którzy w pierwszym meczu na Camp Nou wygrali 5:1. W innym dzisiejszym pojedynku Manchester United pokonał na Old Trafford Chelsea 2:1. Spotkaniu w Londynie także wygrali piłkarze Alexa Fergusona (1:0).
Przez kilkanaście pierwszych minut meczu ekipa z Doniecka zdecydowanie przeważała, Barcelona dopiero w 20. minucie oddała pierwszy celny strzał. W tym czasie Szachtar stworzył sobie dwie groźne akcje. Najpierw w 9. minucie sytuację sam na sam z Victorem Valdesem zmarnował Luiz Adriano. 15 minut później doskonałego podania Kobina nie wykorzystał Jadson, który uderzając głową trafił prosto w golkipera.
FC Barcelona
FC Barcelona FC Barcelona

Mimo początkowej przewagi gospodarzy, to Barcelona strzeliła jedynego gola w tym spotkaniu. W 43. minucie dośrodkowanie Daniego Alvesa wykorzystał Lionel Messi, który ośmieszył defensywę Szachtara i wpakował piłkę do bramki Piatowa.
W drugiej połowie żadna z drużyn nie była w stanie zmienić wyniku. Najbliżej tego była Barcelona, jednak doskonałych okazji nie wykorzystali m.in. Alves i Pedro Rodriguez.
W drugim wtorkowym meczu Manchesterem United wygrał z londyńską Chelsea 2:1. Pierwszą bramkę dla Czerwonych Diabłów zdobył Javier Hernandez w 43. minucie po świetnym zagraniu Ryana Giggsa. W 77. minucie do remisu doprowadził Didier Drogba. Niespełna minutę później było już 2:1 dla gospodarzy – trafienie zaliczył Park Ji-Sung po kolejnej asyście Giggsa.