Primera Division: FC Barcelona skromnie pokonała Granadę

W pierwszym meczu 10. kolejki Primera Division piłkarze FC Barcelony pokonali 1:0 w wyjazdowym spotkaniu Granadę. Triumfatorzy ostatniej edycji Ligi Mistrzów choć byli zdecydowanym faworytem tego spotkania, to jednak ich gra mogła rozczarować tych, którzy liczyli na "magiczny" mecz z beniaminkiem. Katalończycy choć długo utrzymywali się przy piłce, byli nieskuteczni w ofensywie. Jedyną bramkę w zdobył w 33. minucie meczu Xavi, pewnie wykorzystując rzut wolny.
Na początku drugiej połowy gospodarze zostali osłabieni brakiem Jaime Romero – zawodnik musiał opuścić boisko za drugą żółtą kartkę. Nie pomogło to jednak Barcelonie w zdobyciu większej ilości goli. Podopieczni Guardioli zajmują obecnie pierwsze miejsce w tabeli, lecz dziś szanse na wyprzedzenie ich ma Real Madryt oraz Levante, które nie rozegrały jeszcze swoich spotkań.

Primera Division: FC Barcelona skromnie pokonała Granadę Primera Division: FC Barcelona skromnie pokonała Granadę

Xavi Hernandez był podwójnym bohaterem w tym dniu. Rozgrywający FC Barcelony rozegrał swój 392 mecz w barwach tego klubu, pobijając tym samym rekord Miguela z lat 1973-1988.