MŚ w piłce ręcznej: Polska wygrała ze Słowacją

Polscy piłkarze ręczni wygrali ze Słowacją 35:33 swoje premierowe spotkanie grupy D Mistrzostw Świata w Szwecji. Po czerwcowym dramacie z utratą oka w meczu o większą stawkę wystąpił Karol Bielecki, który zdobył 6 goli.

Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych

Pierwsza odsłona dzisiejszego pojedynku zakończyła się zwycięstwem słowackiej ekipy. Polacy prowadzili przez większą cześć tej połowy, jednak przed przerwą oddali inicjatywę Słowakom, którzy wygrali 17:15.

Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych

W drugiej połowie drużyny toczyły walkę punkt za punkt. Nasi reprezentanci wyszli na kilkupunktowe prowadzenie dopiero 13 minut przed końcem spotkania. Polacy nie pozwolili sobie odebrać uzyskanej przewagi i ostatecznie wygrali drugą cześć 20:16, a cały mecz 35:33.

Najwięcej punktów w dzisiejszym pojedynku zanotował Słowak Martin Stranovsky - 9. W polskim zespole najlepiej rzucał Tomasz Tłuczyński - 7 bramek.

W innych meczach pierwszej kolejki polskiej grupy Szwecja nie dała szans Chile – gospodarze wygrali 28:18, a reprezentacja Argentyny zremisowała z Koreą Południową 25:25.