Polki w ćwierćfinałe mistrzostw świata piłkarek ręcznych!

2013.12.15//  P. Rączka
Reprezentacja Polski piłkarek ręcznych pokonała 31:29 Rumunię w meczu 1/8 finału mistrzostw świata w Serbii. Kolejnymi przeciwniczkami Biało-Czerwonych w walce o półfinał będą zawodniczki z Francji. Nie był to łatwy mecz dla naszych piłkarek ręcznych, bowiem po pierwszej połowie przegrywały 13:17, a był moment, że traciły do rywalek nawet 5 goli.

Na dziesięć minut przed końcem nic nie wskazywały na to, że Polki będą mogły cieszyć się ze zwycięstwa – wówczas przegrywały 23:26. Niespodziewanie przeciwniczki złapały mocny przestój i nie potrafiły zdobyć gola przez nieco ponad siedem minut! Nasze zawodniczki znakomicie to wykorzystały i wypracowały sobie w tym czasie przewagę dwóch goli, którą przed końcem spotkania jeszcze powiększyły.

Polki awansowały do 1/8 po tym jak w grupie C zajęły trzecie miejsce. Rumunki spisały się lepiej, bowiem przegrały w fazie grupowej tylko jeden mecz – z Niemkami.

Polska: Anna Wysokińska, Małgorzata Gapska - Alina Wojtas (9), Kinga Grzyb (7), Patrycja Kulwińska (5), Karolina Kudłacz (5), Iwona Niedźwiedź (2), Katarzyna Koniuszaniec (1), Karolina Semeniuk-Olchawa (1), Kinga Byzdra, Monika Stachowska, Karolina Szwed-Orneborg, Karolina Siódmiak, Monika Migała.