Sport   »   Aktualności   »   MŚ w piłce ręcznej: Polska przegrała z Danią

MŚ w piłce ręcznej: Polska przegrała z Danią

2011.01.22//  D. Pęgiel
Polscy piłkarze ręczni przegrali z Danią 27:28 spotkanie pierwszej kolejki grupy II Mistrzostw Świata w Szwecji. W pozostałych meczach polskiej grupy reprezentacja Chorwacji pokonała Argentynę 36:18, a gospodarze wygrali z Serbia 28:24.

Początek spotkania to minimalna przewaga Polaków. Jednak już od szóstej minuty na boisku rządziła duńska drużyna, która szybko wyszła na kilkupunktowe prowadzenie, wykorzystując proste błędy biało-czerwonych w obronie i ich koszmarną nieskuteczność w ataku. Na przerwę Duńczycy schodzi z aż sześciopunktową zaliczką.
Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych
Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych

Drugą połowę Polacy rozpoczęli obiecująco, w kilka minut zmniejszając stratę do trzech punktów. Chwilę później nieskuteczność biało-czerwonych znowu dała o sobie znać, co wykorzystali Duńczycy doprowadzając do pięciopunktowej przewagi. W końcówce nasi reprezentacji po raz kolejny zaczęli grać skutecznie, jednak to Dania cieszyła się z ostatecznego zwycięstwa 28:27.