MŚ w piłce ręcznej: Polska przegrała z Danią

Polscy piłkarze ręczni przegrali z Danią 27:28 spotkanie pierwszej kolejki grupy II Mistrzostw Świata w Szwecji. W pozostałych meczach polskiej grupy reprezentacja Chorwacji pokonała Argentynę 36:18, a gospodarze wygrali z Serbia 28:24.

Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych

Początek spotkania to minimalna przewaga Polaków. Jednak już od szóstej minuty na boisku rządziła duńska drużyna, która szybko wyszła na kilkupunktowe prowadzenie, wykorzystując proste błędy biało-czerwonych w obronie i ich koszmarną nieskuteczność w ataku. Na przerwę Duńczycy schodzi z aż sześciopunktową zaliczką.

Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych

Drugą połowę Polacy rozpoczęli obiecująco, w kilka minut zmniejszając stratę do trzech punktów. Chwilę później nieskuteczność biało-czerwonych znowu dała o sobie znać, co wykorzystali Duńczycy doprowadzając do pięciopunktowej przewagi. W końcówce nasi reprezentacji po raz kolejny zaczęli grać skutecznie, jednak to Dania cieszyła się z ostatecznego zwycięstwa 28:27.