Liga Światowa: Polscy siatkarze zwyciężyli Amerykanów

Reprezentacja Polski siatkarzy wygrała z drużyną Stanów Zjednoczonych 3:0 (25:22, 25:19, 25:20 ) mecz grupy A Ligi Światowej. Nasi zawodnicy rozegrali bardzo dobry pojedynek, odważnie atakując i skutecznie broniąc, pokonali faworyzowanych gospodarzy.

Reprezentacja Polski siatkarzy Reprezentacja Polski siatkarzy

Podopieczni Andrei Anastasiego od początku starali się prowadzić wyrównaną wymianę. Tuż przed przerwą techniczną udanie zaatakował Michał Kubiak, dzięki czemu biało-czerwoni wyszli na dwupunktowe prowadzenie. Polacy nie roztrwonili tej zaliczki, konsekwentnie kontrolując grę wygrali pierwszą partię 25:22.

Drugi set rozpoczął się dla polski siatkarzy także bardzo dobrze. Reprezentanci Stanów Zjednoczonych mieli ogromne trudności z przyjęciem świetnej zagrywki Marcina Możdżonka, dzięki czemu biało-czerwoni wypracowali sobie kilkupunktową przewagę. Mistrzowie olimpijscy popełnili w tej partii sporo błędów, które kosztowały ich również porażkę w drugiej odsłonie meczu. Tym razem zawodnicy Anastasiego zagrali jeszcze skuteczniej, wygrywając 25:19.

Trzeci set rozpoczął się po myśli Amerykanów. Polacy popełnili kilka prostych błędów, m.in. na zagrywce, co przełożyło się na rezultat. Na pierwszej przerwie technicznej gospodarze prowadzili 8:6. Po wznowieniu gry biało-czerwoni szybko odrobili stratę, dzięki świetnym akcją Kurka i Możdżonka, a następnie wyszli na prowadzenie po kontrze Zbigniewa Bartmana. Na drugą przerwę nasi siatkarze schodzili prowadząc 16:11. Polacy wytrzymali presję i kontrolując sytuację na boisku, wygrali 25:20.