Liga Europejska: Lech Poznań zremisował z Juventusem Turyn

Lech Poznań zremisował z Juventusem Turyn 1:1 w środowym spotkaniu 5. kolejki I rundy Ligi Europejskiej. Dzięki temu wynikowi polska drużyna awansowała do kolejnej fazy turnieju.

Liga Mistrzów: Lech Poznań z Juventusem Turyn Liga Mistrzów: Lech Poznań z Juventusem Turyn

Pierwsze minuty spotkania to wyraźna przewaga włoskiego zespołu, który pewnie poczynał sobie pod bramką Lecha. Jednak to poznaniacy jako pierwsi wyszli na prowadzenie – w 12. minucie, po dośrodkowaniu Stilica z rzutu rożnego, piłkę do siatki głową skierował Rudnevs.
Po golu mecz wyraźnie się wyrównał. Piłkarze jednej i drugiej drużyny stworzyli kilka groźnych sytuacji. Po stronie Lecha kolejny raz trafić próbował Łotysz. Natomiast po akcji Juventusu polski zespół od utraty gola uratował Arboleda, który w ostatniej chwili przeciął podanie do Del Piero.

Liga Mistrzów: Lech Poznań z Juventusem Turyn

Na kilkanaście minut przed końcem pierwszej części umiejętnościami popisał się Kotorowski, który najpierw obronił trudną piłkę z rzutu wolnego Del Piero, a następnie zablokował dobitkę z trzech metrów Bonucciego.
W drugiej połowie piłkarzom przyszło się zmierzyć z intensywnymi opadami śniegu, który pokrył zamarzniętą murawę poznańskiego stadionu. Takie warunki skutecznie utrudniały grę, powodując mnóstwo strat i przypadkowych zagrań.

Obie ekipy stworzyły kilka dogodnych sytuacji, ale więcej szczęścia mieli turyńczycy, którzy pokonali Kotorowskiego w 84. minucie po strzale Iaquinty.

Ostatecznie pojedynek między Lechem Poznań a Juventusem Turyn zakończył się remisem, który dał Lechitom awans do kolejnej fazy Ligi Europejskiej.