Chelsea Londyn w finale Ligi Mistrzów! FC Barcelona odpada w półfinale

Sensacja stała się faktem! FC Barcelona nie obroni mistrzowskiego tytuły Ligi Mistrzów wywalczonego przed rokiem, w starciu z Manchesterem United. Mistrzowie Hiszpanii zremisowali w rewanżowym meczu 2:2 z Chelsea Londyn i pożegnali się z elitarnymi rozgrywkami. Smak porażki będzie długo boleć, gdyż rywale w oby spotkaniach praktycznie nie mieli piłki, nie wspominając już o okazjach na strzelenie gola... - wygrała skuteczność.

Chelsea Londyn w finale Ligi Mistrzów! FC Barcelona odpada w półfinale Chelsea Londyn w finale Ligi Mistrzów! FC Barcelona odpada w półfinale

Pierwsze pół godziny spotkania było bardzo senne - Barcelona atakowała, Chelsea wybijała tylko piłkę do przodu i tak niemal non stop. Obraz gry diametralnie zmienił się w 35. minucie, kiedy to Sergio Busquetsa po koronkowej akcji wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Dwie minuty później za faul bez piłki, czerwoną kartkę ujrzał John Terry. Gospodarze szybko to wykorzystali i po chwili zrobiło się 2:0.

W doliczonym czasie pierwszej połowy przyjezdni niespodziewanie strzelili bramkę kontaktową, która dawała im awans - Lampard wypuścił Ramiresa, a ten podciął piłkę nad Valdesem. Po zmianie stron Duma Katalonii ciągle atakowała i wywalczyła nawet rzut karny. Lionel Messi długo będzie rozpamiętywał tę sytuacje, bowiem piłka po jego strzale trafiła w poprzeczkę.
Na murawie ciągle dominowali gospodarze, którzy robili "Barcelone" przeciwnikowi, z minuty na minutę będąc coraz bliżej strzelenia gola. Pod koniec spotkania strzał Messiego wylądował na słupku i wszyscy kibice na Camp Nou mogli tylko chwycić się za głowy. Ofensywna gra podopiecznych Guardioli została skarcona w 90. minucie, kiedy to Torres w sytuacji sam na sam, biegnąc od połowy boiska praktycznie sam, przypieczętował awans The Blues.

Chelsea Londyn w finale Ligi Mistrzów! FC Barcelona odpada w półfinale Chelsea Londyn w finale Ligi Mistrzów! FC Barcelona odpada w półfinale Chelsea Londyn w finale Ligi Mistrzów! FC Barcelona odpada w półfinale Chelsea Londyn w finale Ligi Mistrzów! FC Barcelona odpada w półfinale Chelsea Londyn w finale Ligi Mistrzów! FC Barcelona odpada w półfinale