Vuelta a Espana: Daniel Martin triumfatorem 9. etapu

Daniel Martin zwyciężył w 9. etapie Vuelta a Espana. Kolarze rywalizowali na trasie o długości 179, 5 km, która wiodła z Villacastin do La Covatilla. Drugie miejsce zajął Bauke Mollema, a trzeci był Juan Jose Cobo.
Rywalizacja na trasie etapu była niezwykle emocjonująca. Na początku od głównej grupy oderwali się Pim Ligthart i Sebastian Lang. Śmiałkowie dobrze współpracowali i mieli duże szanse na ostateczne zwycięstwo. Peleton jednak stopniowo zwiększał tempo jazdy i skasował „ucieczkę” 10 km przed metą.

Daniel Martin Daniel Martin

W końcówce zawodów losy etapu w swoje ręce postanowili wziąć Vincenzo Nibali i Daniel Martin. Uciekinierzy dość łatwo zdołali wypracować sobie czternaście sekund przewagi nad resztą stawki. W pościg za irlandzko – włoskim duetem ruszył jednak Bradley Wiggins i wraz z grupką kilku zawodników zdołał doścignąć uciekających.

Daniel Martin

Na ostatnich metrach największym sprytem wykazał się Daniel Martin, który jako pierwszy przekroczył linię mety. Za Irlandczykiem finiszowali Bauke Mollema oraz Juan Jose Cobo.