Valencia remisuje z FC Barceloną w pierwszym meczu Copa del Rey

Piłkarze Valencii zremisowali 1:1 z FC Barceloną w pierwszym półfinałowym meczu Copa del Rey. Wszystkie bramki padły w pierwszej połowie spotkania. Gospodarze wyszli na prowadzenie w 27. minucie po golu Jonasa, który wykorzystał dobre podanie od Mathieu. Radość z prowadzenie nie trwała długo, bowiem osiem minut później mistrzowie Hiszpanii doprowadzili do wyrównania, a na listę strzelców wpisał się Puyol.
Jeszcze zanim Nietoperze strzeliły bramkę, chwilę wcześniej z boiska powinien wylecieć Jose Pinto, który zagrywał piłkę ręką poza polem karnym. W 55. minucie Lionel Messi nie wykorzystał rzutu karnego, podyktowanego za faul Miguela na Thiago. Gracze z Katalonii mogli jeszcze w końcówce pokusić się o strzelenie zwycięskiej bramki, lecz Alves trafił tylko w słupek. Rewanż odbędzie się za tydzień na Camp Nou.

Valencia remisuje z FC Barceloną w pierwszym meczu Copa del Rey Valencia remisuje z FC Barceloną w pierwszym meczu Copa del Rey

- Poślizgnąłem się, upadłem na piłkę i dotknąłem ją pachą. To nie było zamierzone z mojej strony - powiedział bramkarz o sytuacji z 19 minuty. Swoje zdanie wyraził na temat tego zagrania również Jose Mourinho, który ironicznie stwierdził - Ta nowa reguła dotyczy wszystkich czy tylko niektórych?