Primera Division: FC Barcelona zremisowała z Valencią

2011.09.22//  D. Pęgiel
Remisem 2:2 zakończyło się spotkanie Primera Division pomiędzy Valencią a FC Barceloną. Gospodarze przez długi czas prowadzili, jednak w końcówce zespół ze stolicy Katalonii zdołał doprowadzić do wyrównania. Bramki w tym meczu strzelali: Eric Abidal (12’-sam.) i Pablo Hernandez (23’) dla Valencii oraz Pedro Rodriguez (14’) i Cesc Fabregas (77’) dla Barcelony.
W pierwszej połowie Valencia zmarnowała kilka dogodnych sytuacji, by podwyższyć prowadzenie. Najlepszej nie wykorzystał kilka minut przed przerwą Roberto Soldado, który nie trafił do pustej bramki z niewielkiej odległości.
FC Barcelona
FC Barcelona FC Barcelona

Jak się okazało różnica jednego gola była niewystarczająca, by gospodarze mogli utrzymać trzy punkty. Na 13. minut przed końcem defensywa Valencii zostawiła zbyt dużo miejsca Messiemu, który świetnym zagraniem obsłużył Fabregasa. Nowy nabytek Barcy wpakował piłkę do siatki rywali, notując czwarte trafienie w swoim czwartym meczu w Primera Division.