Tour de Ski: Petra Majdić wygrała sprint w Dobbiaco

Słowenka Petra Majdić wygrała sprint techniką dowolną we włoskim Dobbiaco. Na podium znalazły się także Włoszki: Arianna Follis i Magda Genuin. Justyna Kowalczyk odpadła w ćwierćfinale środowych zmagań z cyklu Tour de Ski.

Petra Majdić Petra Majdić

W finale dzisiejszych zawodów zwyciężyła Petra Majdić z czasem 3:17,5 sekundy. Słowenka wygrała wszystkie swoje biegi łącznie z kwalifikacjami. Jako druga na metę dotarła Włoszka Arianna Follis (+0,04), trzecia była jej rodaczka Magda Genuin (+0,4). Na pozostałych miejscach sklasyfikowane zostały kolejno: Francuzka Laure Barthelemy (+8,0), Amerykanka Kikkan Randall (+16,6) oraz Szwedka Britta Johansson Norgren (+17,7).

Petra Majdić

W ciągu Tour de Ski biegaczki startują osiem razy. W tym czasie przemieszczają się od Oberhofu, przez Oberstdorf i Dobbiaco do Val di Fiemme. Finisz odbędzie się jak zwykle pod Alpe Cermis 9 stycznia, biegiem w górę trasy dla narciarzy zjazdowych.