Tour de Ski: Kowalczyk wygrała bieg na 15 km w Dobbiaco

2011.01.06//  D. Pęgiel
Justyna Kowalczyk wygrała bieg pościgowy techniką dowolną na 15 km we włoskim Dobbiaco, który był szóstym etapem Tour de Ski, najbardziej prestiżowego cyklu w biegach narciarskich. Na podium znalazły się także Włoszki: Arianna Follis i Marianna Longa.

Justyna Kowalczyk, najlepsza zawodniczka dzisiejszych zawodów, przekroczyła linię mety z czasem 37:41,7 sekundy. Jako druga bieg zakończyła Włoszka Arianna Follis ze stratą 22,6 sekudny, a trzecie była jej rodaczka - Marianna Longa, która przybiegła 22,6 sekundy później niż Polka. Triumfatorka wczorajszych zawodów, Petra Majdić, była piąta (+36,4).
Justyna Kowalczyk
Justyna Kowalczyk Justyna Kowalczyk

W ciągu całego cyklu Tour de Ski biegaczki biorą udział w ośmiu konkursach. W tym czasie przemieszczają się od Oberhofu, przez Oberstdorf i Dobbiaco do Val di Fiemme. Finisz odbędzie się jak zwykle pod Alpe Cermis 9 stycznia, biegiem w górę trasy dla narciarzy zjazdowych.