Tour de France: Tony Martin królem jazdy indywidualnej na czas, Maciej Bodnar 14.

Tony Martin zgodnie z przewidywaniami nie miał sobie równych na etapie jazdy indywidualnej na czas. Niemiec zdeklasował rywali, pokonując 54. kilometrowy odcinek w ciągu godziny, 6 minut i 21 sekund. Zawodnik z Omegi Pharma Quick–Step przypomniał, że jest trzykrotnym mistrzem świata w tej specjalności i drugiego w klasyfikacji Toma Dumoulina wyprzedził o minutę i 39 sekund.

Tony Martin Tony Martin

Trzecie miejsce zajął Czech Jan Barta, a czwarty był lider Tour de France, Vincenzo Nibali. W ścisłej czołówce uplasowali się też Leopold Konig, Tejay Van Garderen i Jean–Christophe Peraud – ten ostatni dzięki świetnej dyspozycji kosztem swojego rodaka, Thibauta Pinota awansował na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Tony Martin

Tym razem żadnej poważniejszej roli nie odegrali Polacy, choć znakomity rezultat „wykręcił” Maciej Bodnar. Kolarz Cannondale na królewskim etapie był 14., tracąc do bezkonkurencyjnego Martina 3 minuty i 13 sekund. Michał Kwiatkowski mimo obiecującego początku najwyraźniej nie wytrzymał wysokiego tempa i został sklasyfikowany dopiero na 53. pozycji.

Spokojnie trasę z Bergerac do Perigueux przejechał Rafał Majka. Najlepszy „góral” Wielkiej Pętli w Pirenejach i Alpach wywalczył prestiżową koszulkę w czerwone „grochy” i czasówkę potraktował ulgowo, zajmując na niej 58. miejsce.