T-Mobile Ekstraklasa: Lech Poznań i Wisła Kraków bez zwycięstwa w 2. kolejce

2. kolejka T–Mobile Ekstraklasy zakończyła się w poniedziałek jednobramkowym remisem Wisły Kraków z Piastem Gliwice. Ci drudzy po golu Polaka prowadzili w dawnej stolicy naszego kraju aż do 77. minuty, gdy „Białą Gwiazdę” uratował Maciej Janowski.

T-Mobile Ekstraklasa T-Mobile Ekstraklasa

W takim samym stosunku Lech Poznań podzielił się w niedzielę punktami z Górnikiem Zabrze. „Kolejorz” był faworytem bukmacherów, ale nie dał rady pójść za ciosem i odnieść swojego drugiego ligowego zwycięstwa. Podopieczni Mariusza Rumaka prowadzenie objęli już w 20. minucie, kiedy piłkę do siatki skierował Łukasz Teodorczyk. Przyjezdni nie zdołali obronić korzystnego dla nich rezultatu, bo śląska drużyna stan pojedynku wyrównała po trafieniu Mateusza Zachary.

Jagiellonia Białystok Lech Poznań

Nie da się ukryć, że klub z Wielkopolski rozczarował nieco swoją postawą. Ivan Burić i spółka o niepowodzeniu na krajowym podwórku mogą jednak szybko zapomnieć, jeśli w czwartek na Islandii pokonają tamtejszy Stjarnan w 3. rundzie eliminacji Ligi Europejskiej.

W dalszym ciągu na początku sezonu T–Mobile Ekstraklasy nie przestają zadziwiać beniaminkowie. GKS Bełchatów zajmuje obecnie drugie miejsce w tabeli rozgrywek, mając na swoim koncie komplet 6 „oczek”. Z kolei Górnik Łęczna po remisie z Wisłą ograł 2:1 w Chorzowie miejscowy Ruch. Bramki dla zielono–czarnych zdobyli Bielak i Bozok, a honorowe trafienie dla „Niebieskich” przypisano Stawarczykowi.

Lech Poznań Wisła Kraków

Po raz kolejny sporo goli padło w spotkaniu Jagielloni Białystok. Zespół Michała Probierza tym razem w przekonywującym stylu wygrał z 3:1 z Zawiszą Bydgoszcz. Bohaterem „Jagi” okazał się Mateusz Piątkowski, który ustrzelił dublet.

Przypomnijmy, że wydarzeniem tej serii spotkań był pierwszy w sezonie triumf Legii Warszawa. Stołeczni po inauguracyjnej „wpadce” z „Brunatnymi” zatarli złe wrażenie, zwyciężając na wyjeździe 3:1 z Cracovią. Mistrzowie Polski mogą więc w majorowych nastrojach przystąpić w środę do arcyważnego starcia z Celticem Glasgow w ramach 3. rundy kwalifikacji Champions League.