T-Mobile Ekstraklasa: Legia Warszawa rozgromiła Wisłę Kraków!

2014.05.10//  M. Mikołajczyk
W piątkowym meczu 33. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Legia Warszawa nie dała najmniejszych szans Wiśle Kraków, rozbijając na własnym stadionie „Białą Gwiazdę” aż 5 do 0.

"Wojskowi” prowadzenie objęli już w 20. minucie za sprawą Michała Żyro. Jeszcze przed przerwą gole dla gospodarzy zdobyli Michał Kucharczyk i Tomasz Jodłowiec, a po zmianie stron przyjezdnych dobili Dossa Junior oraz Marek Saganowski. Przewaga podopiecznych Henninga Berga nad drużyną Franciszka Smudy od początku spotkania była bezdyskusyjna i legioniści odnieśli w pełni zasłużone zwycięstwo.
W grupie spadkowej Jagiellonia Białystok skromnie, bo 1:0 pokonała u siebie Zagłębie Lubin. Bramkę na wagę trzech punktów dla „Jagi” strzelił Mateusz Piątkowski.