Roland Garros: Łukasz Kubot przegrał z Davidem Goffinem

Łukasz Kubot przegrał 6:7(4), 5:7, 1:6 z Davidem Goffinem w III rundzie wielkoszlemowego turnieju na kortach ziemnych im. Rolanda Garrosa, gdzie pula nagród wynosi 18,718 mln euro. Belg odpadł w trzeciej rundzie eliminacji, jednak znalazł się w drabince głównej po wycofaniu się Francuza Gaela Monfilsa i jak widać radzi sobie doskonale.

Roland Garros: Łukasz Kubot przegrał z Davidem Goffinem Roland Garros: Łukasz Kubot przegrał z Davidem Goffinem

W pierwszym secie do stanu 3:2 dla Goffina toczyła się wyrównana gra. Polak następnie zdołał przełamać rywala, po czym wygrał własne podanie i był o krok od wygranej. Niestety dobra postawa była tylko przebłyskiem i później już Belg rozdawał karty w tej partii.

W drugiej odsłonie Kubot znów złapał wiatr w żagle, prowadził 4:2, lecz ponownie się zablokował, co po raz kolejny wykorzystał przeciwnik. Trzeci set był już bez większej historii - Goffin oddał Polakowi tylko jednego gema.