Roland Garros: Łukasz Kubot awansował do II rundy

Łukasz Kubot pokonał 6:4, 5:7, 7:6(7), 6:2 Maxime'a Teixeirę w pierwszej rundzie wielkoszlemowego French Open. Kolejnym rywalem Polaka, będzie sklasyfikowany na 24. miejscu w rankingu ATP - Benoit Paire. Spotkanie rozpoczęło się już we wtorek, ale ze względu na padający deszcz zostało przerwane. Dziś obaj zawodnicy mogli kontynuować grę, ale nawierzchnia była wyjątkowo wolna, co nie pomagało w efektownym graniu.

Roland Garros: Łukasz Kubot awansował do II rundy Roland Garros: Łukasz Kubot awansował do II rundy

Rywalizacja była kontynuowana od trzeciego seta. Kubot dobrze go zaczął, bowiem udało mu się objąć prowadzenie 4:1. Niestety wypracowana przewaga została szybko zniwelowana, a o zwycięstwie w tej partii musiał zdecydować tie-break. W nim obaj tenisiści niezwykle ambitnie walczyli o każdą piłkę, mając świadomość tego jak ważny to set. Szczęście uśmiechnęło się do Polaka, który objął prowadzenie w meczu.

Czwarta odsłona okazała się ostatnią. Francuz tylko w dwóch pierwszych gemach prezentował się przyzwoicie, następnie Łukasz wygrał cztery kolejne, by po chwili zakończyć spotkanie.