Roland Garros: Kubot odpadł z turnieju

Łukasz Kubot przegrał w starciu z Alejandro Fallą w wymiarze 7:6 (7-4), 4:6, 5:7, 4:6. Spotkanie odbyło się w ramach rozgrywek trzeciej rundy wielkoszlemowego turnieju im. Rolanda Garrosa. Pula nagród zawodów opiewa na 17,520 mln euro.

Łukasz Kubot Łukasz Kubot

W pierwszej partii obaj zawodnicy toczyli zacięty bój. Kubot i Falla konsekwentnie wygrywali swoje podania. O losach seta musiał rozstrzygnąć tie – break, w którym lepszy okazał się Polak. W drugim secie Kubot popełnił sporo niewymuszonych błędów. Kolumbijczyk bezlitośnie wykorzystywał każdy błąd rywala i zdołał zapisać seta na swoje konto.

W trzecim secie Kubot grał skutecznie i konsekwentnie. Dobra postawa pozwoliła Polakowi na uzyskanie przewagi w stosunku 5:3. Później jednak dwudziestodziewięciolatek nie wytrzymał naporu Falli i przegrał aż cztery kolejne gemy, co pozwoliło Kolumbijczykowi wygrać seta.

Początek czwartego seta nie należał do Polaka. Kubot pozwolił rywalowi na doprowadzenie do stanu 0:2. Kolejno jednak dwudziestodziewięciolatek zabrał się do odrabiania strat. Mimo to, w dalszym ciągu większą skutecznością wykazywał się Falla i to on prowadził grę. Kubot zdołał nawet doprowadzić do stanu 4:5, ale ostatecznie musiał uznać wyższość Kolumbijczyka i pożegnać się z tegoroczną edycją turnieju im. Rolanda Garrosa.