Roland Garros: Kubot awansował do trzeciej rundy

Łukasz Kubot zwyciężył w spotkaniu z Carlosem Berlocq w wymiarze 6:3, 7:6 (7-4) i 6:3. Spotkanie odbyło się w ramach rozgrywek drugiej rundy wielkoszlemowego turnieju im. Rolanda Garrosa. Pula nagród zawodów opiewa na 17,520 mln euro.

Łukasz Kubot Łukasz Kubot

Spotkanie rozpoczęło się po myśli Kubota, lecz później było nieco grzej. Był moment, w którym Polak przegrywał już w stosunku 1:3. Ostatecznie jednak dwudziestodziewięciolatek wykazał się lepszą skutecznością od rywala i zapisał seta na swoją korzyść.

W drugiej partii oglądaliśmy zacięte widowisko. Żaden z zawodników nie miał zamiaru oddać rywalowi inicjatywy. Kubot i Berlocq grali konsekwentnie, ale to Polak zwyciężył seta.

W trzecim secie mogliśmy podziwiać prawdziwy popis Kubota. Polak raz po raz zaskakiwał przeciwnika, a ten nie miał zbyt wiele do pokazania. Wspaniała postawa doprowadziła dwudziestodziewięciolatka do triumfu w spotkaniu. W kolejnej fazie zmagań rywalem Kubota będzie Kolumbijczyk - Alejandro Falla.