Roland Garros: Fyrstenberg i Matkowski odpadli w III rundzie

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski przegrali 6:7, 3:6 z Danielem Bracciali i Potito Staracem w III rundzie wielkoszlemowego turnieju na kortach ziemnych im. Rolanda Garrosa, gdzie pula nagród wynosi 18,718 mln euro.

Roland Garros: Fyrstenberg i Matkowski odpadli w III rundzie Roland Garros: Fyrstenberg i Matkowski odpadli w III rundzie

W pierwszym secie żadna para deblistów nie straciła gema przy własnym podaniu, przez co o wygranej musiał zadecydować tie-break. Niestety Polacy przespali jego początek i rywale bardzo szybko wyszli na prowadzenie 5:0. Biało-Czerwoni choć zdołali zrobić jeszcze "zryw", to niestety nie aż tak duży, aby odwrócić losy seta na swoją korzyść.

Druga odsłona rozpoczęła się znakomicie dla Bracialliego i Starace`a, którzy wypracowali sobie przewagę 3:0. Do końca trwała już rywalizacja gem za gem i choć Polacy dwoili się i troili, aby wrócić jeszcze do gry w tym meczu, to jednak rywale mądrze się bronili i spokojnie dograli końcówkę.