French Open: Matkowski i Fyrstenberg zatrzymani w ćwierćfinale

Niestety Marcin Matkowski i Mariusz Fyrstenberg odpadli z turnieju na kortach Rolanda Garrosa. W ćwierćfinale nie udało im się pokonać Lukasa Dlouhy’ego i Leandera Paesa, którzy w nieco ponad godzinę wygrali 6:1, 6:3.

Marcin Matkowski i Mariusz Fyrstenberg Marcin Matkowski i Mariusz Fyrstenberg

Polakom nie szło od początku spotkania. Byli zdekoncentrowani, co skutkowało wieloma niewymuszonymi błędami. Do tego słabe serwisy Fryty i Matki dały rywalom prowadzenie 4:0, już po 15 minutach gry.

Leander Paes i Lukas Dlouhy Marcin Matkowski i Mariusz Fyrstenberg

W drugim secie nasi reprezentanci nieznacznie się poprawili, ale nadal warunki gry dyktowała czesko-indyjska para, która zagra w półfinale paryskiego Wielkiego Szlema.

Marcina Matkowskiego czeka dzisiaj jeszcze jedno ćwierćfinałowe starcie. W mikście, w którym występuje z Tathianą Garbin, zamierzy się z Vanią King i Christopherem Kasem.