Puchar Wielkich Mistrzów: Polacy odnieśli sukces

W dzisiejszym meczu z Iranem nie było łatwo. Po zaciętej walce polscy siatkarze zwyciężyli 3:1. To pierwszy ich sukces w Pucharze Wielkich Mistrzów.

Polska - Iran Polska - Iran

Widzowie nie mogli narzekać na nudę. W spotkaniu nie brakowało długich wymian piłki i to już od pierwszego seta, w którym u Polaków dobrze pracował atak i blok. Do tego siatkarze dorzucili dobrą zagrywkę dzięki czemu zwyciężyli seta 25:23.

Polska - Iran

Drugi set nie był tak pomyślny dla podopiecznych Daniela Castellaniego. Irańczycy dobrze blokowali a Mahammad Mousavi świetnie zagrywał doprowadzając do wyniku 25:18.

W kolejnej odsłonie drużyny szły łeb w łeb. Irańczykom udało się wyprzedzić Polaków o dwa punkty. Przy stanie 22:24 na boisko wszedł Paweł Woicki. Jego trudne serwisy doprowadziły do remisu co zmobilizowało jego kolegów do walki. Ostatecznie wygrali Polacy 28:26.
Przeczytaj także: Skra Bełchatów klubowym wicemistrzem świata » Czwarty set to ponownie zacięta walka. W naszym zespole perfekcyjnie atakował Jarosz a Pliński i Możdżonek dobrze blokowali. Irańczycy nie odpuszczali ale ostatecznie przegrali seta 23:25 i cały mecz 1:3.

Kolejne starcie czeka Polaków już jutro z Egiptem, który dzisiaj przegrał z Kubą 0:3.