Puchar Wielkich Mistrzów: Polacy gorsi od Kuby

Drugi mecz w ramach Pucharu Wielkich Mistrzów przyniósł drugą porażkę polskich siatkarzy. Kuba zwyciężyła stosunkiem setów 3:1.

Polska - Japonia Polska - Japonia

Pierwszy set należał do Polaków, którzy potrafili nawet odskoczyć na kilka punktów. Mimo iż Kubańczycy stale nadrabiali straty dzięki świetnej współpracy na boisku Bartosza Kurka i Grzegorza Łomacza wygraliśmy 25:22.

Bartosz Kurek Daniel Castellani

Drugi etap świetnie rozpoczął Jarosz ale po pierwszej przerwie technicznej reprezentanci Kuby wzięli się do roboty. Dobra obrona uniemożliwiająca polski atak doprowadziła do wyniku 18:25 dla Kuby.

W trzecim secie widać było przewagę naszych rywali do początku. Ostatecznie wygrywają ponownie 25:18.
Przeczytaj także: Kompromitująca organizacja Mistrzostw Europy 2009 » Czwarty set okazał się ostatnim mimo lepszej gry Polaków niż wcześniej. Drużyny grają łeb w łeb ale końcówka meczu ożywia kubańskich siatkarzy. Blokują, atakują i wygrywają 25:22.

Bartosz Kurek i Daniel Pliński Grzegorz Łomacz

Szanse na sukces w Pucharze Wielkich Mistrzów stale maleją a już w sobotę starcie z bardzo mocną Brazylią.