Primera Division: Real Madryt wygrał z FC Barceloną

Piłkarze Realu Madryt pokonali 2:1 w wyjazdowym meczu FC Barcelonę i w zasadzie przypieczętowali już zdobycie mistrzowskiego tytułu w Primera Division. Na cztery kolejki przed końcem sezonu, Królewscy mają siedem punktów przewagi nad Dumą Katalonii. Pierwsze minuty tej rywalizacji to mocna wymiana ciosów, przy której każda z drużyn miała okazje na to, aby objąć prowadzenie.
W 17. minucie piłka wpadła w końcu do siatki, a wepchnął ją tam Khedira, który w zamieszaniu podbramkowym wykorzystał zawahanie Puyola. Dziesięć minut później aktualni jeszcze mistrzowie Hiszpanii mogli wyrównać, lecz Xavi nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Casillasem. Duma Katalonii miała przewagę w posiadaniu piłki, jednak niewiele z niej wynikało. Ataki Realu budziły zdecydowanie większy postrach.

Primera Division: Real Madryt wygrał z FC Barceloną Primera Division: Real Madryt wygrał z FC Barceloną

Na dwadzieścia minut przed końcem spotkania, gospodarze zdołali w końcu przebić się przed obronę rywala i zdobyć bramkę dającą remis. Alexis Sanchez który pojawił się dwie minuty wcześniej na boisku, mógł cieszyć się z ważnego gola jakiego zdobył dla swojej drużyny. Wydawało się, że Barcelona rzuci się do ataków, jednak chwilę później koronkową akcje przeprowadzili gracze z Madrytu. Ozil podał na wolne pole do Ronaldo, a ten nie zmarnował dogodnej sytuacji na zdobycie bramki. Do końca spotkania obraz gry nie uległ zmianie i podopieczni Jose Mourinho wywieźli cenne trzy punkty z Camp Nou.