Polska pokonuje Bułgarię 2:0

Polska reprezentacja w piłce nożnej rozegrała towarzyskie spotkanie z Bułgarią. Podopieczni Franciszka Smudy pokonali rywali 2:0. Pierwszą bramkę dla Polski strzelił Kuba Błaszczykowski w 42. minucie. Drugą po dwudziestu kolejnych Robert Lewandowski.
Murawa na stadionie Polonii w Warszawie była tragiczna. Grało się na niej bardzo źle, ale piłkarze walczyli do końca.

Jakub Błaszczykowski Jakub Błaszczykowski

Błaszczykowski i Lewandowski zasługują na pochwałę. Ten pierwszy umieścił piłkę w siatce przeciwników, po wybiciu Kuszczaka i podaniu od Lewandowskiego. Po chwili zastanowienia strzelił między nogami bułgarskiego bramkarza – Iwankowa, który zaskoczony nie zdążył jej wyłapać.
Błaszczykowski w 62. minucie pięknie podał do współautora pierwszego gola. Lewandowski mocnym kopnięciem skierował piłkę pod porzeczkę i podniósł wynik na 2:0.