Piłka nożna: Polska wygrała z Danią

Reprezentacja Polski pokonała 3:2 Danię w towarzyskim meczu, jaki został rozegrany na gdańskiej PGE Arenie. Był to ostatni sprawdzian Biało-Czerwonych przed decydującymi spotkaniami o awans do finałów mistrzostw świata w 2014 roku. W wyjściowym składzie pojawiło się kilka nowych nazwisk. Waldemar Fornalik wystawił do gry m.in. Mateusza Klicha, Przemysława Kaźmierczaka oraz debiutanta Łukasza Szukałę. Nasi piłkarze znakomicie rozpoczęli to spotkanie, a gola już w 4. minucie strzelił pierwszy ze wspomnianych graczy.
Dobrego wyniku nie udało się ani utrzymać, ani też powiększyć do przerwy. Goście prezentowali się bardzo przyzwoicie i umiejętnie wykorzystywali nasze błędy. Po bramkach Eriksena i Braithwaite`a pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Duńczyków. Po zmianie stron Polacy nie złożyli broni i robili wszystko co mogli, aby odmienić losy spotkania. Sztuka ta im się udało dzięki trafieniom Waldemara Soboty i Piotra Zielińskiego.

Piłka nożna: Polska wygrała z Danią Piłka nożna: Polska wygrała z Danią

Polska: Wojciech Szczęsny (46. Artur Boruc) - Artur Jędrzejczyk (75. Piotr Celeban), Łukasz Szukała, Kamil Glik, Jakub Wawrzyniak - Jakub Błaszczykowski, Grzegorz Krychowiak, Przemysław Kaźmierczak (46. Piotr Zieliński), Mateusz Klich (86. Bartosz Salamon), Waldemar Sobota (88. Adrian Mierzejwski) - Robert Lewandowski (78. Artur Sobiech).