PŚ w biegach narciarskich: Norwegia wygrywa w Libercu pod nieobecność Kowalczyk

Pierwsza drużyna Norwegii wygrała sprint drużynowy w czeskim Libercu, rozegrany w ramach Pucharu Świata w biegach narciarskich. Pozostałe miejsca na podium zajęły Włoszki oraz drugi zespół norweski.

Norweżka Marit Bjoergen Norweżka Marit Bjoergen

Niedzielne zawody zostały zdominowane przez pierwszą reprezentację Norwegii, która na mecie pojawiła się z czasem 19:30,8. Włoszki straciły do zwyciężczyń 30,5 sekundy, a zawodniczki drugiej ekipy norweskiej - 43,6 sekundy.

Norweżka Marit Bjoergen

Justyna Kowalczyk – podobnie jak wczoraj - nie uczestniczyła w dzisiejszych zmaganiach. Trener mistrzyni olimpijskiej z Vancouver przyznał, że Polka przygotowuje się aktualnie do najważniejszej imprezy w sezonie – Mistrzostw Świata. Obecną formę najlepszej z polskich biegaczek poznamy już 22 stycznia w estońskim Otepaeae.