PŚ w biegach narciarskich: Norwegia wygrywa w Libercu pod nieobecność Kowalczyk

2011.01.16//  D. Pęgiel
Pierwsza drużyna Norwegii wygrała sprint drużynowy w czeskim Libercu, rozegrany w ramach Pucharu Świata w biegach narciarskich. Pozostałe miejsca na podium zajęły Włoszki oraz drugi zespół norweski.

Niedzielne zawody zostały zdominowane przez pierwszą reprezentację Norwegii, która na mecie pojawiła się z czasem 19:30,8. Włoszki straciły do zwyciężczyń 30,5 sekundy, a zawodniczki drugiej ekipy norweskiej - 43,6 sekundy.
Norweżka Marit Bjoergen
Norweżka Marit Bjoergen Norweżka Marit Bjoergen

Justyna Kowalczyk – podobnie jak wczoraj - nie uczestniczyła w dzisiejszych zmaganiach. Trener mistrzyni olimpijskiej z Vancouver przyznał, że Polka przygotowuje się aktualnie do najważniejszej imprezy w sezonie – Mistrzostw Świata. Obecną formę najlepszej z polskich biegaczek poznamy już 22 stycznia w estońskim Otepaeae.