PŚ w biegach narciarskich: Marit Bjoergen wygrała w Davos. Kowalczyk druga

Marit Bjoergen wygrała bieg na 10 km techniką klasyczną podczas zawodów Pucharu Świata w Davos. Drugie miejsce przypadło Polce Justynie Kowalczyk, która do Norweżki straciła 29,3 sekundy.

PŚ w biegach narciarskich: Marit Bjoergen wygrała w Davos. Kowalczyk druga PŚ w biegach narciarskich: Marit Bjoergen wygrała w Davos. Kowalczyk druga

Dzisiejsze zmagania zdominowały trzy zawodniczki. Trzecią na podium Therese Johaug od pozostałych uczestniczek dzieliło aż 58 sekund. To właśnie z tą norweską biegaczką Polka miała najwięcej problemów, ostatecznie wyprzedziła ją o 10 sekund.

Bjoergen dopisała do swojego konta następne 100 punktów. W sumie ma ich już 540. Kowalczyk zajmuje drugie miejsce i traci do liderki 151 oczek.